Lokalne volitve 201818.11.2018 in 02.12.2018
Prikazano je stanje po podatkih, obdelanih do 12:30 ure dne 07.12.2018. Vsi podatki so neuradni.

Občina ŠENTRUPERT
(na seznam občin)

Volilna udeležba

  18.11.2018
prvi krog
2.12.2018
drugi krog
Število volilnih upravičencev: 1.991 1.997
Skupaj glasovalo po imeniku: 1.371 1.432
Število oddanih glasov (za župane): 1.371 1.432
Število neveljavnih glasov (za župane): 9 11
Glasovalo s potrdilom (za župane): 0 0
Volilna udeležba (skupaj): 68,86 % 71,71 %

LEGENDA: Kandidat je izvoljen Kandidat gre v 2. krog O izidu odloča žreb ali pa ni podatkov

Izidi županov - drugi krog

MestoKandidatPredlagateljŠt. glasovOdstotek glasov
1.Andrej Martin KostelecSDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA76153,55 %
2.Rupert GoleTjaša Gole in skupina volivcev66046,45 %

Izidi županov - prvi krog

MestoKandidatPredlagateljŠt. glasovOdstotek glasov
1.Andrej Martin KostelecSDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA50437,00 %
2.Rupert GoleTjaša Gole in skupina volivcev43932,23 %
3.Nataša HribarJanez Hribar in skupina volivcev41930,76 %

Izidi za občinski/mestni svet - VOLILNA ENOTA 1

MestoKandidatIme liste/predlagateljaŠt. glasov Odstotek glasov
1.Tomaž RamovšZdenka Ramovš in skupina volivcev10060,98 %
2.Jože ZaplatarAntonija Zaplatar in skupina volivcev4728,66 %
3.Srečko GlušičSDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA1710,37 %

Izidi za občinski/mestni svet - VOLILNA ENOTA 2

MestoKandidatIme liste/predlagateljaŠt. glasov Odstotek glasov
1.Jožica BerkAndrej Jakoš in skupina volivcev11427,94 %
2.Alojzij GregorčičMitja Gregorčič in skupina volivcev10425,49 %
3.Karmen RamovšAlojzij Petje in skupina volivcev7317,89 %
4.Darja UranaDamjan Urana in skupina volivcev6014,71 %
5.Jernej LukekAntonija Lukek in skupina volivcev5713,97 %

Izidi za občinski/mestni svet - VOLILNA ENOTA 3

MestoKandidatIme liste/predlagateljaŠt. glasov Odstotek glasov
1.Andreja ŽagoAlen Žago in skupina volivcev20420,52 %
2.Franci BartoljBranko Pejović in skupina volivcev18919,01 %
3.Stanko JakiPrimož Jaki in skupina volivcev17117,20 %
4.Jerneja KovaljevIzidor Kovaljev in skupina volivcev15215,29 %
5.Tim LovšePetra Lovše in skupina volivcev12712,78 %
6.Štefan VavtarSDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA11011,07 %
7.Maks Franc KurentSLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA414,12 %

Izidi za občinski/mestni svet - VOLILNA ENOTA 4

MestoKandidatIme liste/predlagateljaŠt. glasov Odstotek glasov
1.Matjaž ŠtrukeljMirko Štrukelj in skupina volivcev22719,52 %
2.Boštjan NemecPavle Brcar in skupina volivcev20117,28 %
3.Tomaž KurentSLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA17114,70 %
4.Boštjan TratarViktor Tratar in skupina volivcev16314,02 %
5.Robert JerebStanko Okoren in skupina volivcev14612,55 %
6.Ivan ŠkarjaSDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA968,25 %
7.Peter PavlinNSI - NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI887,57 %
8.Marko KosFranc Špolar in skupina volivcev716,10 %
Opozarjamo, da objava na tej spletni strani ne velja kot javna objava po določbah 61. člena ZVDZ in za potrebe morebitnih pravnih postopkov (37.člen ZLV ter 96.a člen ZLV) in da mora občinska volilna komisija seznam potrjenih kandidatur in list kandidatov objaviti tako na spletni strani občine kot tudi v tiskani obliki, na oglasnih deskah občin oziroma na drug krajevno običajen način. Za morebitne napake objavljenih potrjenih kandidatur in list kandidatov odgovarja občinska volilna komisija.