Lokalne volitve 201818.11.2018 in 02.12.2018
Prikazano je stanje po podatkih obdelanih do 15:00 ure, dne 12.11.2018. Objavljene so vložene in nezavrnjene kandidature.

OBČINA ŽALEC
(na seznam občin)

Seznam kandidatov za župana

Št.Kandidat (ime priimek, datum rojstva, naslov)Predlagatelj
1Janko Kos, 29.06.1961, Ložnica pri Žalcu, Ložnica pri Žalcu 28e, 3310 ŽalecVolilna konvencija Občinske organizacije socialnih demokratov Žalec
2Matjaž Krk, 28.01.1969, Migojnice, Migojnice 109, 3302 GrižeSlovenska demokratska stranka - SDS, Konferenca OO SDS Žalec

Seznam kandidatov za člane občinskih/mestnih svetov - VOLILNA ENOTA 1

Št.Kandidat (ime priimek, datum rojstva, naslov)
1STRANKA ALENKE BRATUŠEK
1Tanja Basle, 19.09.1965, Migojnice, Migojnice 2, 3302 Griže
2Blaž Kolar, 22.01.1971, Podvin, Podvin 122, 3310 Žalec
3Jasmina Pepel, 18.04.1965, Žalec, Savinjska cesta 61, 3310 Žalec
4Mitja Satler, 27.02.1992, Spodnje Grušovlje, Spodnje Grušovlje 9, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
5Sabina Žagar, 11.03.1983, Petrovče, Petrovče 254, 3301 Petrovče
6Janko Vodovnik, 03.03.1959, Žalec, Bevkova ulica 7, 3310 Žalec
7Rozalija Kišić, 28.08.1950, Žalec, Čopova ulica 5, 3310 Žalec
8Marjan Kelhar, 12.09.1948, Pongrac, Pongrac 95a, 3302 Griže
9Barbara Zupanc, 19.06.1965, Petrovče, Petrovče 141, 3301 Petrovče
10Janez Stebernak, 24.04.1949, Gotovlje, Gotovlje 140b, 3310 Žalec
2STRANKA MODERNEGA CENTRA, SMC
1dr. Hana Šuster Erjavec, 10.11.1975, Dobriša vas, Dobriša vas 16, 3301 Petrovče
2Nejc Šporin, 28.07.1993, Žalec, Ulica heroja Staneta 6, 3310 Žalec
3Alenka Omladič, 13.02.1977, Žalec, Partizanska ulica 46, 3310 Žalec
4Borut Cink, 23.08.1982, Žalec, Šprajčeva ulica 7, 3310 Žalec
5Klara Kobe, 28.09.1988, Žalec, Partizanska ulica 3, 3310 Žalec
6Domen Meža, 13.02.1990, Gotovlje, Gotovlje 76h, 3310 Žalec
7dr. Tatjana Kovač, 25.05.1955, Žalec, Šlandrov trg 28, 3310 Žalec
8Jure Oblak, 31.01.1979, Pernovo, Pernovo 47, 3310 Žalec
9Mihaela Anclin, 21.02.1977, Gotovlje, Gotovlje 166a, 3310 Žalec
10mag. Martin Poteko, 28.02.1981, Žalec, Gotoveljska cesta 1, 3310 Žalec
11Marjeta Jager, 11.05.1960, Žalec, Ulica bratov Letonja 3, 3310 Žalec
12Uroš Vodeb, 26.01.1989, Žalec, Kidričeva ulica 2, 3310 Žalec
13Eva Omladič, 28.05.1994, Ložnica pri Žalcu, Ložnica pri Žalcu 7, 3310 Žalec
14Luka Jager, 11.02.1989, Žalec, Ulica bratov Letonja 3, 3310 Žalec
15Jasmina Ogorevc Akamba, 25.06.1983, Kasaze, Kasaze 111, 3301 Petrovče
16Milan Černivec, 14.05.1964, Žalec, Čopova ulica 4, 3310 Žalec
17Klavdija Miklavžin Javornik, 03.06.1977, Vrbje, Vrbje 101, 3310 Žalec
18Boris Cencen, 24.03.1984, Griže, Griže 39, 3302 Griže
19Staša Novak, 03.06.1982, Zabukovica, Zabukovica 158, 3301 Petrovče
20Stanislav Zupanc, 02.03.1975, Gotovlje, Gotovlje 166a, 3310 Žalec
21Karmen Geroni, 07.03.1994, Žalec, Čopova ulica 4, 3310 Žalec
22Diana Kotnik Lavtižar, 14.12.1974, Levec, Levec 81a, 3301 Petrovče
23Zdenka Marija Žuža, 30.04.1948, Gotovlje, Gotovlje 76, 3310 Žalec
24Katja Randl, 01.01.1994, Zgornje Roje, Zgornje Roje 1c, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
25Andrej Udrih, 03.12.1972, Šempeter v Savinjski dolini, Na zelenici 3, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
26Mitja Mastnak, 04.05.1984, Žalec, Ulica Florjana Pohlina 1, 3310 Žalec
27Daša Kolar, 16.04.1987, Žalec, Ulica Ivanke Uranjek 2, 3310 Žalec
3DeSUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE, DeSUS
1Marjan Vodeb, 23.11.1961, Pongrac, Pongrac 79a, 3302 Griže
2Zdenka Jan, 27.06.1959, Spodnje Grušovlje, Spodnje Grušovlje 11, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
3Stanislav Jerman, 06.10.1944, Žalec, Jurčičeva ulica 18, 3310 Žalec
4Danica Vončina Veligošek, 04.01.1952, Zabukovica, Zabukovica 12e, 3302 Griže
5Štefan Podlinšek, 26.12.1951, Ponikva pri Žalcu, Ponikva pri Žalcu 64, 3310 Žalec
6Olga Markovič, 18.04.1952, Griže, Griže 29, 3302 Griže
7Matjaž Vodlan, 17.03.1964, Podvin, Podvin 5, 3310 Žalec
8Ivana Mali, 15.12.1943, Šempeter v Savinjski dolini, Na trati 4, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
9Milan Zupanc, 29.05.1946, Migojnice, Migojnice 93, 3302 Griže
10Sonja Lorger, 17.07.1952, Žalec, Čopova ulica 2, 3310 Žalec
11Feliks Srebot, 18.02.1940, Kasaze, Kasaze 66c, 3301 Petrovče
12Marjana Germ, 16.03.1943, Griže, Griže 33a, 3302 Griže
13Konrad Toman, 26.07.1942, Šempeter v Savinjski dolini, Zelena ulica 13, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
14Irena Mežnar Vajdl, 13.01.1963, Studence, Studence 32b, 3310 Žalec
15Drago Dobočnik, 01.11.1961, Studence, Studence 64d, 3310 Žalec
16Drago Tomažič, 23.09.1963, Zabukovica, Zabukovica 57, 3302 Griže
17Ana Franko, 04.01.1937, Šempeter v Savinjski dolini, Starovaška ulica 11, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
18Sonja Malinger, 04.07.1949, Žalec, Prežihova ulica 5, 3310 Žalec
19Jože Vajdl, 29.03.1943, Studence, Studence 32b, 3310 Žalec
20Stanislav Goršek, 23.10.1952, Migojnice, Migojnice 82a, 3302 Griže
21Ivan Goričan, 11.01.1949, Griže, Griže 123a, 3302 Griže
22Rudolf Štajner, 04.04.1942, Velika Pirešica, Velika Pirešica 2a, 3310 Žalec
23Viljenka Ramšak, 21.02.1958, Podkraj, Podkraj 2a, 3320 Velenje
24Franc Hriberšek, 15.12.1938, Migojnice, Migojnice 13a, 3302 Griže
25Marija Krašek Dobočnik, 03.08.1948, Studence, Studence 64d, 3310 Žalec
26Albina Osolnik, 23.01.1942, Studence, Studence 30, 3310 Žalec
27Adolf Krušič, 30.05.1942, Ponikva pri Žalcu, Ponikva pri Žalcu 48a, 3310 Žalec
4DOBRA DRŽAVA, DD
1Marjan Starič, 03.10.1963, Ložnica pri Žalcu, Ložnica pri Žalcu 35k, 3310 Žalec
2Jasna Rode Nikolčić, 08.07.1963, Žalec, Savinjska cesta 59, 3310 Žalec
3Ivan Vidmajer, 24.01.1944, Petrovče, Petrovče 149, 3301 Petrovče
4Milena Tepić, 14.11.1979, Žalec, Bevkova ulica 7, 3310 Žalec
5Val Vovk Petrovski, 27.03.2000, Zabukovica, Zabukovica 77, 3302 Griže
6Aleksandra Novak, 15.02.1978, Zabukovica, Zabukovica 137b, 3302 Griže
5NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI, NSi
1Vilma Tekavc, 08.02.1961, Žalec, Šlandrov trg 26, 3310 Žalec
2Primož Salesin, 17.09.1983, Kasaze, Kasaze 91a, 3301 Petrovče
3Jasna Ajtnik, 06.02.1977, Zabukovica, Zabukovica 84a, 3302 Griže
4Mitja Vasle, 19.01.1979, Šempeter v Savinjski dolini, Ob rimski nekropoli 39, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
5Claudija Hočevar, 02.11.1974, Žalec, Tomšičeva ulica 1a, 3310 Žalec
6Zdravko Pečarič, 30.11.1955, Podlog v Savinjski dolini, Podlog v Savinjski dolini 2, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
7Mateja Perger, 15.10.1989, Griže, Griže 69, 3302 Griže
8Luka Lenko, 22.07.1995, Studence, Studence 53f, 3310 Žalec
9Irena Mikola, 20.07.1957, Žalec, Čopova ulica 4, 3310 Žalec
10Dejan Kajnih, 03.07.1987, Zabukovica, Zabukovica 164, 3302 Griže
11Natalija Borišek, 23.08.1980, Griže, Griže 69, 3302 Griže
12Mitja Repas, 13.09.1995, Ponikva pri Žalcu, Ponikva pri Žalcu 61a, 3310 Žalec
13Veronika Gazvoda, 18.12.1981, Vrbje, Vrbje 78b, 3310 Žalec
14Anto Ćosić, 09.02.1964, Žalec, Kvedrova ulica 2, 3310 Žalec
15Zdenka Pocajt, 15.06.1957, Migojnice, Migojnice 133, 3302 Griže
16Klemen Videc, 29.03.1989, Kasaze, Kasaze 35, 3301 Petrovče
17Kristina Bobek, 21.03.1922, Žalec, Prežihova ulica 1, 3310 Žalec
18Jaka Kuhar, 10.06.1999, Migojnice, Migojnice 40b, 3302 Griže
19Bruno Zapušek, 26.12.1979, Griže, Griže 69, 3302 Griže
20Anita Matijevič, 03.08.1984, Žalec, Ulica heroja Staneta 6, 3310 Žalec
21Damijan Škoflek, 17.07.1982, Žalec, Cankarjeva ulica 5, 3310 Žalec
22Dejan Laznik, 05.01.1987, Zabukovica, Zabukovica 10, 3302 Griže
23Branka Perger, 24.01.1964, Griže, Griže 69, 3302 Griže
24Branko Mlinarić, 15.08.1957, Žalec, Ulica heroja Staneta 1, 3310 Žalec
25Branko Hrovatič, 14.03.1963, Pongrac, Pongrac 113c, 3302 Griže
6SOCIALNI DEMOKRATI, SD
1Janko Kos, 29.06.1961, Ložnica pri Žalcu, Ložnica pri Žalcu 28e, 3310 Žalec
2Tatjana Razboršek Rehar, 02.01.1958, Petrovče, Petrovče 135, 3301 Petrovče
3Roman Virant, 12.02.1956, Žalec, Čopova ulica 6, 3310 Žalec
4Tanja Trobiš, 02.07.1969, Gotovlje, Gotovlje 55, 3310 Žalec
5Viktor Mitov, 05.12.1980, Žalec, Čopova ulica 1, 3310 Žalec
6Nada Jelen, 24.07.1957, Podkraj, Podkraj 11a, 3310 Žalec
7Matic Krajšek, 13.01.1995, Pernovo, Pernovo 36b, 3310 Žalec
8Anka Krašovc, 06.03.1983, Pongrac, Pongrac 53, 3302 Griže
9Slavko Ivezić, 29.09.1956, Pernovo, Pernovo 38e, 3310 Žalec
10Vladimila Dobnik, 26.07.1955, Levec, Levec 74a, 3301 Petrovče
11Vojko Zupanc, 05.01.1964, Šempeter v Savinjski dolini, Kratka ulica 12, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
12Darja Zupanc, 29.04.1961, Šempeter v Savinjski dolini, Sončna ulica 43, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
13Milan Vogrinc, 13.09.1957, Žalec, Ulica heroja Staneta 2, 3310 Žalec
14mag. Lilijana Ježovnik Jančič, 12.07.1959, Migojnice, Migojnice 4d, 3302 Griže
15Toni Cvetkovski, 19.01.1961, Galicija, Galicija 69b, 3310 Žalec
16Matej Jezernik, 12.07.1976, Podkraj, Podkraj 13a, 3310 Žalec
17Albina Fijavž, 27.10.1963, Kasaze, Kasaze 110, 3301 Petrovče
18Boštjan Hrastnik, 29.06.1969, Žalec, Ipavčeva ulica 21, 3310 Žalec
19Damjan Doler, 25.07.1977, Studence, Studence 68e, 3310 Žalec
20Barbara Bosnar, 10.10.1997, Gotovlje, Gotovlje 46, 3310 Žalec
21Sebastjan Cilenšek, 14.11.1982, Šempeter v Savinjski dolini, Pod smrekami 14, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
22Gregor Košec, 04.01.1971, Drešinja vas, Drešinja vas 43, 3301 Petrovče
23Ivana Zapušek Skubic, 25.05.1968, Ložnica pri Žalcu, Ložnica pri Žalcu 12, 3310 Žalec
24Peter Vipavc, 01.06.1969, Galicija, Galicija 15b, 3310 Žalec
25Radislav Gašparič, 12.01.1955, Žalec, Čopova ulica 2, 3310 Žalec
26Anica Krčmar, 28.06.1949, Žalec, Ulica heroja Staneta 6, 3310 Žalec
27Bojan Pevec, 19.04.1962, Ložnica pri Žalcu, Ložnica pri Žalcu 34, 3310 Žalec
7SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA, SLS
1Jože Krulec, 22.03.1970, Galicija, Galicija 48b, 3310 Žalec
2Tina Rosina Košir, 03.11.1973, Petrovče, Petrovče 232a, 3301 Petrovče
3Rok Sedminek, 13.11.1976, Podlog v Savinjski dolini, Podlog v Savinjski dolini 30b, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
4Lidija Lesjak, 01.03.1991, Levec, Levec 28b, 3301 Petrovče
5Jasmin Fideršek, 30.10.1985, Žalec, Cankarjeva ulica 5, 3310 Žalec
6Mihaela Bajo Pikelj, 26.02.1981, Žalec, Bilgerjeva ulica 5, 3310 Žalec
7Sebastjan Špeglič, 16.10.1978, Žalec, Ulica Savinjske čete 6, 3310 Žalec
8Ines Šalamun, 10.11.1989, Drešinja vas, Drešinja vas 25, 3301 Petrovče
9Darko Simončič, 25.10.1959, Podvin, Podvin 230, 3310 Žalec
10Tanja Gregl, 12.09.1982, Žalec, Bevkova ulica 8, 3310 Žalec
11Jurij Krulec, 19.05.1966, Železno, Železno 5b, 3310 Žalec
12Darja Čop Sedminek, 04.06.1977, Podlog v Savinjski dolini, Podlog v Savinjski dolini 30b, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
13Mitja Lešnik, 05.10.1974, Ložnica pri Žalcu, Ložnica pri Žalcu 21, 3310 Žalec
14Brigita Obrez, 06.08.1975, Šempeter v Savinjski dolini, Šolska ulica 40, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
15mag. Uroš Rožič, 13.09.1975, Šempeter v Savinjski dolini, Lepa ulica 15, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
16Urška Repas, 01.05.1989, Dobriša vas, Dobriša vas 53d, 3301 Petrovče
17Anže Centrih, 05.03.1998, Žalec, Prežihova ulica 1, 3310 Žalec
18Alenka Pogačar, 14.10.1988, Šempeter v Savinjski dolini, Ob rimski nekropoli 46, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
19Aleksander Bobovnik, 07.01.1994, Pongrac, Pongrac 143, 3302 Griže
20Bernarda Simončič, 06.03.1959, Podvin, Podvin 230, 3310 Žalec
21Radislav Nikolić, 10.08.1973, Kasaze, Kasaze 77b, 3301 Petrovče
22Mojca Sedminek Vuherer, 23.09.1982, Žalec, Vrečerjeva ulica 7, 3310 Žalec
23Ivan Bizjak, 27.12.1959, Gotovlje, Gotovlje 43a, 3310 Žalec
24Alenka Polšak, 18.04.1977, Liboje, Liboje 74b, 3301 Petrovče
25Bernard Jelen, 19.06.1971, Dobriša vas, Dobriša vas 5a, 3301 Petrovče
26Marko Potočnik, 28.02.1961, Zavrh pri Galiciji, Zavrh pri Galiciji 8, 3310 Žalec
27Boštjan Škrabar, 16.12.1979, Šempeter v Savinjski dolini, Cesta na žago 5, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
8SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA, SDS
1Matjaž Krk, 28.01.1969, Migojnice, Migojnice 109, 3302 Griže
2Nina Avbelj Lekić, 18.05.1981, Vrbje, Vrbje 56, 3310 Žalec
3Karel Borovnik, 24.05.1963, Studence, Studence 43c, 3310 Žalec
4Marjeta Rukav, 13.07.1968, Žalec, Kvedrova ulica 17, 3310 Žalec
5Darko Tratnik, 18.08.1967, Žalec, Gubčeva ulica 2, 3310 Žalec
6Katja Palčnik, 10.03.1988, Levec, Levec 75, 3301 Petrovče
7Anton Grobelnik, 06.11.1968, Galicija, Galicija 54, 3310 Žalec
8Aleksandra Križan, 16.11.1982, Gotovlje, Gotovlje 184, 3310 Žalec
9Srečko Čater, 28.07.1968, Liboje, Liboje 17, 3301 Petrovče
10Silva Železnik, 29.10.1953, Žalec, Tomšičeva ulica 12, 3310 Žalec
11Srečko Lednik, 15.10.1962, Studence, Studence 51a, 3310 Žalec
12Natalia Doloris Horvat, 02.08.1974, Žalec, Kvedrova ulica 21, 3310 Žalec
13Zmago Oblak, 12.10.1955, Zabukovica, Zabukovica 78, 3302 Griže
14Dominika Bau, 13.12.1987, Petrovče, Petrovče 228, 3301 Petrovče
15Martin Šalamun, 24.07.1963, Drešinja vas, Drešinja vas 25, 3301 Petrovče
16Ivan Mazzoni, 16.09.1949, Petrovče, Petrovče 250, 3301 Petrovče
17Vesna Napotnik, 07.02.1968, Vrbje, Vrbje 52, 3310 Žalec
18Dani (Bogdan) Zagoričnik, 30.12.1944, Žalec, Kvedrova ulica 17, 3310 Žalec
19Luka Lakner, 08.07.1980, Žalec, Cankarjeva ulica 5, 3310 Žalec
20Kristian Pesko, 31.08.1980, Šempeter v Savinjski dolini, Prečna ulica 1, 3311 Šempeter v Savinjski dolini
21Peter Knez, 28.05.1967, Pongrac, Pongrac 49a, 3302 Griže
22Kristian Križan, 11.02.1981, Železno, Železno 11, 3310 Žalec
23Milodara Horvat, 25.07.1952, Žalec, Kvedrova ulica 21, 3310 Žalec
24Ivan Šmarčan, 05.03.1962, Zavrh pri Galiciji, Zavrh pri Galiciji 18, 3310 Žalec
25Daša Golavšek Kohne, 01.07.1987, Pongrac, Pongrac 135, 3302 Griže
26Branislav Hancman, 27.07.1947, Velika Pirešica, Velika Pirešica 28c, 3310 Žalec
27Simona Vodončnik, 09.10.1965, Zabukovica, Zabukovica 70a, 3302 Griže
9SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA, SNS
1Danijel Vombek, 10.04.1967, Migojnice, Migojnice 81e, 3302 Griže
2Natalija Štefančič, 31.07.1972, Žalec, Ulica heroja Staneta 6, 3310 Žalec
3Dejan Martinčič, 29.08.1978, Griže, Griže 66, 3302 Griže
4Marija Petrovec, 01.06.1965, Migojnice, Migojnice 65, 3302 Griže
5Samo Jurhar, 28.10.1961, Žalec, Velenjska cesta 12, 3310 Žalec
6Rosana Cvahte, 24.10.1958, Petrovče, Petrovče 264, 3301 Petrovče
7Matija Kveder Bratina, 29.03.1993, Ložnica pri Žalcu, Ložnica pri Žalcu 20c, 3310 Žalec
Opozarjamo, da objava na tej spletni strani ne velja kot javna objava po določbah 61. člena ZVDZ in za potrebe morebitnih pravnih postopkov (37.člen ZLV ter 96.a člen ZLV) in da mora občinska volilna komisija seznam potrjenih kandidatur in list kandidatov objaviti tako na spletni strani občine kot tudi v tiskani obliki, na oglasnih deskah občin oziroma na drug krajevno običajen način. Za morebitne napake objavljenih potrjenih kandidatur in list kandidatov odgovarja občinska volilna komisija.