prva stran
english



Število oddanih glasovnic: 885.860
Število neveljavnih glasovnic: 11.569
Število veljavnih glasovnic: 874.291

Preštetih je 100,00 % glasovnic.


Uradni podatki volitev v Državni zbor.

Mandati po volilnih enotah

Volilna enota 1 - Kranj

KandidatVolilni okraj
DeSUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
  JULIJANA BIZJAK MLAKARKamnik
KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DSD, IDS IN STRANKA TRS)
  MIHA KORDIŠŠkofja Loka I
NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI
  MAG. MATEJ TONINKamnik
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS
  ŽAN MAHNIČŠkofja Loka II
  MAG. MARKO POGAČNIKŠkofja Loka I
  MAG. BRANKO GRIMSKranj III
SMC STRANKA MIRA CERARJA
  ANDREJA POTOČNIKTržič
  BRANKO ZORMANKranj I
  IRENA KOTNIKRadovljica II
  MARUŠA ŠKOPACJesenice
ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK
  ALENKA BRATUŠEKKranj I
na vrh

Volilna enota 2 - Postojna

KandidatVolilni okraj
DeSUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
  TOMAŽ GANTARPiran
KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DSD, IDS IN STRANKA TRS)
  MATEJ TAŠNER VATOVECKoper I
NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI
  JERNEJ VRTOVECAjdovščina
SD - SOCIALNI DEMOKRATI
  MATJAŽ NEMECNova Gorica I
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS
  EVA IRGLAjdovščina
  DANIJEL KRIVECTolmin
SMC STRANKA MIRA CERARJA
  ERIKA DEKLEVAPostojna
  LILIJANA KOZLOVIČKoper II
  MARKO FERLUGAKoper I
  TILEN BOŽIČIzola
ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK
  MIRJAM BON KLANJŠČEKNova Gorica II
na vrh

Volilna enota 3 - Ljubljana Center

KandidatVolilni okraj
DeSUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
  PRIMOŽ HAINZVrhnika
KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DSD, IDS IN STRANKA TRS)
  VIOLETA TOMIĆLJ-Center
NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI
  IVA DIMICCerknica- Logatec
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS
  MAG. ANŽE LOGARLJ-Vič- Rudnik IV
  MAG. ANDREJ ŠIRCELJCerknica- Logatec
SMC STRANKA MIRA CERARJA
  SIMON ZAJCLJ-Šiška III
  MAG. TANJA CINKLJ-Šiška II
  DR. SIMONA KUSTEC LIPICERLJ-Šiška I
  MIRO CERARLJ-Vič- Rudnik III
  DR. MITJA HORVATLJ-Vič- Rudnik II
ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK
  PETER VILFANLJ-Šiška II
na vrh

Volilna enota 4 - Ljubljana Bežigrad

KandidatVolilni okraj
DeSUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
  MARINKA LEVIČARKočevje
KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DSD, IDS IN STRANKA TRS)
  MATJAŽ HANŽEKLJ- Bežigrad II
NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI
  LJUDMILA NOVAKRibnica
SD - SOCIALNI DEMOKRATI
  JANKO VEBERKočevje
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS
  JANEZ (IVAN) JANŠAGrosuplje
  JOŽE TANKORibnica
SMC STRANKA MIRA CERARJA
  KAMAL IZIDOR SHAKERDomžale II
  DR. MILAN BRGLEZLJ- Bežigrad II
  DR. BOJAN DOBOVŠEKLJ- Bežigrad I
  DR. DRAGAN MATIĆLJ-Moste- Polje II
ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK
  JANI (JANKO) MÖDERNDORFERLJ- Bežigrad II
na vrh

Volilna enota 5 - Celje

KandidatVolilni okraj
DeSUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
  BENEDIKT KOPMAJERDravograd- Radlje
  KARL VIKTOR ERJAVECŽalec I
SD - SOCIALNI DEMOKRATI
  ANDREJA KATIČVelenje I
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS
  NADA BRINOVŠEKMozirje
  LJUBO ŽNIDARŽalec I
  JELKA GODECŠentjur
SMC STRANKA MIRA CERARJA
  IVAN ŠKODNIKDravograd- Radlje
  DANILO ANTON RANCRavne na Koroškem
  JANJA SLUGACelje II
  MARGARETA GUČEK ZAKOŠEKCelje I
  ANITA KOLEŠAŠentjur
na vrh

Volilna enota 6 - Novo mesto

KandidatVolilni okraj
DeSUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
  IVAN HRŠAKHrastnik
KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DSD, IDS IN STRANKA TRS)
  LUKA MESECTrbovlje
SD - SOCIALNI DEMOKRATI
  MATJAŽ HANLaško
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS
  TOMAŽ LISECSevnica
  ZVONKO LAHTrebnje
  ANJA BAH ŽIBERTNovo mesto I
SMC STRANKA MIRA CERARJA
  MARJAN DOLINŠEKZagorje
  IRENA GROŠELJ KOŠNIKTrbovlje
  VOJKA ŠERGANHrastnik
  IGOR ZORČIČBrežice
  URŠKA BANNovo mesto II
na vrh

Volilna enota 7 - Maribor

KandidatVolilni okraj
DeSUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
  UROŠ PRIKLMaribor VII
  MARJANA KOTNIK POROPATRuše
KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DSD, IDS IN STRANKA TRS)
  DR. FRANC TRČEKMaribor IV
SD - SOCIALNI DEMOKRATI
  BOJANA MURŠIČRuše
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS
  BOJAN PODKRAJŠEKSlovenske Konjice
  DR. VINKO GORENAKŠmarje pri Jelšah
SMC STRANKA MIRA CERARJA
  BRANISLAV RAJIĆMaribor VII
  SREČKO BLAŽIČMaribor VI
  DR. JASNA MURGELMaribor V
  KSENIJA KORENJAK KRAMARMaribor II
  IVAN PRELOGMaribor I
na vrh

Volilna enota 8 - Ptuj

KandidatVolilni okraj
DeSUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
  FRANC JURŠALjutomer
NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI
  JOŽEF HORVATLendava
SD - SOCIALNI DEMOKRATI
  DEJAN ŽIDANMurska Sobota II
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS
  SUZANA LEP ŠIMENKOPtuj III
  ANDREJ ČUŠPtuj I
  MARIJAN POJBIČPesnica
  FRANC BREZNIKLenart
SMC STRANKA MIRA CERARJA
  MAG. KLAVDIJA MARKEŽPtuj II
  VESNA VERVEGAPesnica
  MAG. ALEKSANDER KAVČIČLjutomer
  FRANC LAJLendava
na vrh