prva stran
english



Število oddanih glasovnic: 885.860
Število neveljavnih glasovnic: 11.569
Število veljavnih glasovnic: 874.291

Preštetih je 100,00 % glasovnic.


Uradni podatki volitev v Državni zbor.

Mandati po listah

DeSUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE

(št. mandatov: 10)
KandidatVolilna enota in okraj
JULIJANA BIZJAK MLAKARKranj, Kamnik
TOMAŽ GANTARPostojna, Piran
PRIMOŽ HAINZLjubljana Center, Vrhnika
MARINKA LEVIČARLjubljana Bežigrad, Kočevje
BENEDIKT KOPMAJERCelje, Dravograd- Radlje
KARL VIKTOR ERJAVECCelje, Žalec I
IVAN HRŠAKNovo mesto, Hrastnik
UROŠ PRIKLMaribor, Maribor VII
MARJANA KOTNIK POROPATMaribor, Ruše
FRANC JURŠAPtuj, Ljutomer
na vrh

KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DSD, IDS IN STRANKA TRS)

(št. mandatov: 6)
KandidatVolilna enota in okraj
MIHA KORDIŠKranj, Škofja Loka I
MATEJ TAŠNER VATOVECPostojna, Koper I
VIOLETA TOMIĆLjubljana Center, LJ-Center
MATJAŽ HANŽEKLjubljana Bežigrad, LJ- Bežigrad II
LUKA MESECNovo mesto, Trbovlje
DR. FRANC TRČEKMaribor, Maribor IV
na vrh

NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI

(št. mandatov: 5)
KandidatVolilna enota in okraj
MAG. MATEJ TONINKranj, Kamnik
JERNEJ VRTOVECPostojna, Ajdovščina
IVA DIMICLjubljana Center, Cerknica- Logatec
LJUDMILA NOVAKLjubljana Bežigrad, Ribnica
JOŽEF HORVATPtuj, Lendava
na vrh

SD - SOCIALNI DEMOKRATI

(št. mandatov: 6)
KandidatVolilna enota in okraj
MATJAŽ NEMECPostojna, Nova Gorica I
JANKO VEBERLjubljana Bežigrad, Kočevje
ANDREJA KATIČCelje, Velenje I
MATJAŽ HANNovo mesto, Laško
BOJANA MURŠIČMaribor, Ruše
DEJAN ŽIDANPtuj, Murska Sobota II
na vrh

SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS

(št. mandatov: 21)
KandidatVolilna enota in okraj
ŽAN MAHNIČKranj, Škofja Loka II
MAG. MARKO POGAČNIKKranj, Škofja Loka I
MAG. BRANKO GRIMSKranj, Kranj III
EVA IRGLPostojna, Ajdovščina
DANIJEL KRIVECPostojna, Tolmin
MAG. ANŽE LOGARLjubljana Center, LJ-Vič- Rudnik IV
MAG. ANDREJ ŠIRCELJLjubljana Center, Cerknica- Logatec
JANEZ (IVAN) JANŠALjubljana Bežigrad, Grosuplje
JOŽE TANKOLjubljana Bežigrad, Ribnica
NADA BRINOVŠEKCelje, Mozirje
LJUBO ŽNIDARCelje, Žalec I
JELKA GODECCelje, Šentjur
TOMAŽ LISECNovo mesto, Sevnica
ZVONKO LAHNovo mesto, Trebnje
ANJA BAH ŽIBERTNovo mesto, Novo mesto I
BOJAN PODKRAJŠEKMaribor, Slovenske Konjice
DR. VINKO GORENAKMaribor, Šmarje pri Jelšah
SUZANA LEP ŠIMENKOPtuj, Ptuj III
ANDREJ ČUŠPtuj, Ptuj I
MARIJAN POJBIČPtuj, Pesnica
FRANC BREZNIKPtuj, Lenart
na vrh

SMC STRANKA MIRA CERARJA

(št. mandatov: 36)
KandidatVolilna enota in okraj
ANDREJA POTOČNIKKranj, Tržič
BRANKO ZORMANKranj, Kranj I
IRENA KOTNIKKranj, Radovljica II
MARUŠA ŠKOPACKranj, Jesenice
ERIKA DEKLEVAPostojna, Postojna
LILIJANA KOZLOVIČPostojna, Koper II
MARKO FERLUGAPostojna, Koper I
TILEN BOŽIČPostojna, Izola
SIMON ZAJCLjubljana Center, LJ-Šiška III
MAG. TANJA CINKLjubljana Center, LJ-Šiška II
DR. SIMONA KUSTEC LIPICERLjubljana Center, LJ-Šiška I
MIRO CERARLjubljana Center, LJ-Vič- Rudnik III
DR. MITJA HORVATLjubljana Center, LJ-Vič- Rudnik II
KAMAL IZIDOR SHAKERLjubljana Bežigrad, Domžale II
DR. MILAN BRGLEZLjubljana Bežigrad, LJ- Bežigrad II
DR. BOJAN DOBOVŠEKLjubljana Bežigrad, LJ- Bežigrad I
DR. DRAGAN MATIĆLjubljana Bežigrad, LJ-Moste- Polje II
IVAN ŠKODNIKCelje, Dravograd- Radlje
DANILO ANTON RANCCelje, Ravne na Koroškem
JANJA SLUGACelje, Celje II
MARGARETA GUČEK ZAKOŠEKCelje, Celje I
ANITA KOLEŠACelje, Šentjur
MARJAN DOLINŠEKNovo mesto, Zagorje
IRENA GROŠELJ KOŠNIKNovo mesto, Trbovlje
VOJKA ŠERGANNovo mesto, Hrastnik
IGOR ZORČIČNovo mesto, Brežice
URŠKA BANNovo mesto, Novo mesto II
BRANISLAV RAJIĆMaribor, Maribor VII
SREČKO BLAŽIČMaribor, Maribor VI
DR. JASNA MURGELMaribor, Maribor V
KSENIJA KORENJAK KRAMARMaribor, Maribor II
IVAN PRELOGMaribor, Maribor I
MAG. KLAVDIJA MARKEŽPtuj, Ptuj II
VESNA VERVEGAPtuj, Pesnica
MAG. ALEKSANDER KAVČIČPtuj, Ljutomer
FRANC LAJPtuj, Lendava
na vrh

ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK

(št. mandatov: 4)
KandidatVolilna enota in okraj
ALENKA BRATUŠEKKranj, Kranj I
MIRJAM BON KLANJŠČEKPostojna, Nova Gorica II
PETER VILFANLjubljana Center, LJ-Šiška II
JANI (JANKO) MÖDERNDORFERLjubljana Bežigrad, LJ- Bežigrad II
na vrh