PRVA STRAN
ENGLISH


Predčasne volitve poslancev v Državni zbor bodo potekale v nedeljo, 13. julija 2014.

Liste kandidatov po posameznih volilnih enotah in volilnih okrajih

Seznam list kandidatov

VOLILNA ENOTA 8 - Ptuj
obsega območje občin: Gornja Radgona, Lenart, Lendava, Ljutomer, Murska Sobota, Ormož, Pesnica, Ptuj (sedež: Ptuj)
8. volilna enota, 1. volilni okraj: občina Lendava, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Čentiba, Črenšovci, Dolga vas, Dobrovnik, Gabrje, Genterovci, Gorice pri Lendavi, Hotiza, Kobilje, Lakoš, Lendava, Mostje - Banuta, Orešje - Dolina pri Lendavi, Petišovci, Polana, Turnišče pri Lendavi, Bistrica, Odranci (sedež: Lendava)
1. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKASlavko Škerlak
2. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEPeter Močnik
3. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSIvan Rajtar
4. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLMihael Kasaš
5. SOCIALNI DEMOKRATI - SDMateja Mlinarič
6. SMC - STRANKA MIRA CERARJAFranc Laj
7. POZITIVNA SLOVENIJA - PSZlata Frajzman
8. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEAnton Sep
9. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIJožef Horvat
10. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Rahaela Hojnik Kelenc
11. STRANKA VERJAMEMBoštjan Horvat
12. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABDragica Gruškovnjak
14. LIBERALNO GOSPODARSKA STRANKA - LGSIrena Balažic Gantar
15. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSMarjeta Čič
17. ZELENI SLOVENIJEIvan Breznik
8. volilna enota, 2. volilni okraj: občina Ormož, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Ivanjkovci, Kog, Miklavž pri Ormožu, Ormož, Podgorci, Središče ob Dravi, Tomaž pri Ormožu, Velika Nedelja (sedež: Ormož)
1. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAEmil Trstenjak
2. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEKristjan Buh
3. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSValerija Kolenko
4. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLTina Adamlje
5. SOCIALNI DEMOKRATI - SDZlatan Fafulić
6. SMC - STRANKA MIRA CERARJADr. Erik Kopač
7. POZITIVNA SLOVENIJA - PSMag. Boštjan Štefančič
8. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEMag. Stanka Premuš
9. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIDr. Simon Kolmanič
10. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Aleksandra Lesjak
11. STRANKA VERJAMEMEva Kokot
12. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABTeodor Pevec
13. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAJanez Lah
14. LIBERALNO GOSPODARSKA STRANKA - LGSMiroslava Balažic
15. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSDušan Cvetko
17. ZELENI SLOVENIJEJože Kovač
8. volilna enota, 3. volilni okraj: občina Ljutomer, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 23.9.1992): Železne Dveri, Stročja vas, Stara Cesta, Radoslavci, Cezanjovci, Bučkovci, Cven, Križevci pri Ljutomeru, Ljutomer, Logarovci-Berkovci, Razkrižje, Veržej, razen naselja Bolehnečici, (sedež: Ljutomer)
1. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAKatarina Stajnko Pevec
2. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEJudita Šeruga
3. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSPetra Mlinarič Jager
4. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLNikolina Travner
5. SOCIALNI DEMOKRATI - SDBranko Smodiš
6. SMC - STRANKA MIRA CERARJAMag. Aleksander Kavčič
7. POZITIVNA SLOVENIJA - PSSimona Grantaša
8. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEFranc Jurša
9. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSILaura Žigert
10. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Darja Kosič Auer
11. STRANKA VERJAMEMEva Kokot
12. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABErvin Kosi
13. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAJanez Lah
14. LIBERALNO GOSPODARSKA STRANKA - LGSIrena Balažic Gantar
15. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSMarjana Moravec
17. ZELENI SLOVENIJEIrena Mihalinec
8. volilna enota, 4. volilni okraj: del občine Murska Sobota, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Krog, Rogaševci, Kuzma, Gornji Petrovci, Čepinci, Šalovci, Hodoš, Križevci, Mačkovci, Grad, Pertoča, Prosenjakovci, Radkovci, Bodonci, Cankova, Selo - Fokovci, Zenkovci, Puconci, Šulinci, Martjanci, Brezovci, Gederovci, Tišina (sedež: Murska Sobota)
1. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAJasmina Opec
2. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJERolando Benjamin Vaz Ferreira
3. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSMateja Novak
4. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLAlojzij Selišnik
5. SOCIALNI DEMOKRATI - SDMarija Bačič
6. SMC - STRANKA MIRA CERARJAKsenija Flegar
7. POZITIVNA SLOVENIJA - PSSrečko Belec
8. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEBrigita Bavčar
9. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSINataša Kuhar Čerpnjak
10. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Stojan Habjanič
11. STRANKA VERJAMEMSebastjan Gornjec
12. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABOlga Belec
13. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAMaja Koštric
14. LIBERALNO GOSPODARSKA STRANKA - LGSErnest Bransberger
15. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSZmago Jelinčič Plemeniti
17. ZELENI SLOVENIJEDejan Rengeo
8. volilna enota, 5. volilni okraj: del občine Murska Sobota, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Melinci, Ižakovci, Dokležovje, Bakovci, Lipa, Beltinci, Bogojna, Bratonci, Gančani, Tešanovci, Moravci, Rakičan, Lipovci, Lendavska, Park, Alija Kardoša, Borisa Kidriča, Partizan, Černelovci, Turopolje (sedež: Murska Sobota)
1. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKARoman Gruškovnjak
2. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJERolando Benjamin Vaz Ferreira
3. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSPeter Peterka
4. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLAlojzij Selišnik
5. SOCIALNI DEMOKRATI - SDDejan Židan
6. SMC - STRANKA MIRA CERARJADušan Radič
7. POZITIVNA SLOVENIJA - PSDamir Klemenčič
8. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEZlatka Murtić
9. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIDavid Lovšin
10. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Darko Rudaš
11. STRANKA VERJAMEMBoštjan Horvat
12. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABZoran Kos
13. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAMaja Koštric
14. LIBERALNO GOSPODARSKA STRANKA - LGSErnest Bransberger
15. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSDavor Škorjanec
17. ZELENI SLOVENIJEStanislava Rengeo Cör
8. volilna enota, 6. volilni okraj: občina Gornja Radgona, ki obsega območja krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992) Apače, Ivanjci, Njegova, Spodnja Ščavnica, Stogovci, Videm, Radenci, Gornaj Radgona, Kapela, Črešnjevci - Zbigovci ter naselje Bolehnečici (sedež: Gornja Radgona)
1. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAJanez Rihtarič
2. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEAleksandra Bersan
3. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSMag. Zvonko Zinrajh
4. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLMirko Kozar
5. SOCIALNI DEMOKRATI - SDNorma Bale
6. SMC - STRANKA MIRA CERARJAVera Granfol
7. POZITIVNA SLOVENIJA - PSBranko Ficko
8. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEZvonko Gredar
9. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIDr. Peter Kralj
10. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Valentina Škafar
11. STRANKA VERJAMEMMiha Šavel
12. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABSonja Kreslin
14. LIBERALNO GOSPODARSKA STRANKA - LGSErika Đorović
15. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSMatej Ivanuša
16. STRANKA HUMANA SLOVENIJA - HSViktor Pukšič
17. ZELENI SLOVENIJEDejan Rengeo
8. volilna enota, 7. volilni okraj: občina Lenart, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Jurovski Dol, Zgornja Ščavnica, Lokavec, Cerkvenjak, Gradišče v Slovenskih goricah, Benedikt v Slovenskih Goricah, Lenart v Slovenskih goricah, Voličina (sedež: Lenart)
1. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAVesna Merčnik
2. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEKristjan Buh
3. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSFranc Breznik
4. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLMirko Kozar
5. SOCIALNI DEMOKRATI - SDAndrej Kocbek
6. SMC - STRANKA MIRA CERARJAVera Granfol
7. POZITIVNA SLOVENIJA - PSMirko Šijanec
8. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEEmilija Šuman
9. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIDarja Šuta
10. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Iztok Erjavec
11. STRANKA VERJAMEMBrigita Bratuša
12. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABNina Lovrenčič
14. LIBERALNO GOSPODARSKA STRANKA - LGSOlga Hrnčić
15. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSTeodor Goznikar
16. STRANKA HUMANA SLOVENIJA - HSViktor Pukšič
17. ZELENI SLOVENIJEAleš Mlač Černe
8. volilna enota, 8. volilni okraj: občina Pesnica, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Ceršak, Jakobski dol, Jerenina, Pesnica pri Mariboru, Sladki vrh, Svečina, Šentilj v Slovenskih goricah, Velka, Zgornja Kungota, Spodnja Kungota, razen naselja Lancova vas pri Ptuju (sedež: Pesnica)
1. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAVinko Ul
2. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEPeter Močnik
3. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSMarijan Pojbič
4. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLDanilo Perović
5. SOCIALNI DEMOKRATI - SDMaša Verčkovnik
6. SMC - STRANKA MIRA CERARJAVesna Vervega
7. POZITIVNA SLOVENIJA - PSKatarina Maltarski
8. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEEdi Sever
9. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIKarina Lorenčič
10. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Dejan Unger
11. STRANKA VERJAMEMMiha Vake
12. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABNina Lovrenčič
13. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAAnton Šoba
14. LIBERALNO GOSPODARSKA STRANKA - LGSMagdalena Kravos
15. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSŠpela Hajduk
16. STRANKA HUMANA SLOVENIJA - HSAna Šic
17. ZELENI SLOVENIJEAlbina Vršič
8. volilna enota, 9. volilni okraj: del občine Ptuj, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Trnovska vas, Vitomarci, Destrnik, Juršinci, Heroja Lacka - Rogoznica, Grajena, Polenšak, Dornava, Gorišnica, Markovci (sedež: Ptuj)
1. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAFranc Pukšič
2. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEAleksandra Bersan
3. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSAndrej Čuš
4. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLMojca Makuc
5. SOCIALNI DEMOKRATI - SDVesna Rebernak
6. SMC - STRANKA MIRA CERARJATatjana Majcen Ljubič
7. POZITIVNA SLOVENIJA - PSSonja Drašler
8. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEJanez Horvat
9. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSISilvo Sok
10. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Jožica Repič
11. STRANKA VERJAMEMJasmina Rožman
12. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABDarko Jazbec
13. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAAnton Šoba
14. LIBERALNO GOSPODARSKA STRANKA - LGSStefan Kocjančič
15. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSZmago Jelinčič Plemeniti
16. STRANKA HUMANA SLOVENIJA - HSAna Šic
17. ZELENI SLOVENIJEMaja Krajnc
8. volilna enota, 10. volilni okraj: del občine Ptuj, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Bratje Reš, Boris Ziherl, Olga Meglič, Franc Osojnik, Jože Potrč, Dušan Kveder, Ivan Spolenak, Tone Žnidarič, Hajdina, Budina - Brstje, Spuhlja, Turnišče ter naselje Lancova vas pri Ptuju (sedež: Ptuj)
1. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKARozalija Ojsteršek
2. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEJudita Šeruga
3. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSMiroslav Luci
4. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLSilvo Rep
5. SOCIALNI DEMOKRATI - SDDejan Levanič
6. SMC - STRANKA MIRA CERARJAMag. Klavdija Markež
7. POZITIVNA SLOVENIJA - PSGorazd Šket
8. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEMag. Kristina Dokl
9. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIDejan Rožmarin
10. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Romeo Varga
11. STRANKA VERJAMEMBrigita Bratuša
12. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABMaks Ferk
13. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAAnica Šuper
14. LIBERALNO GOSPODARSKA STRANKA - LGSStefan Kocjančič
15. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSTomaž Šerbec
16. STRANKA HUMANA SLOVENIJA - HSMiran Šic
17. ZELENI SLOVENIJEVlado Čuš
8. volilna enota, 11. volilni okraj: del občine Ptuj, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Cirkovce, Cirkulane, Dolena, Kidričevo, Leskovec, Lovrenc na Dravskem polju, Majšperk, Podlehnik, Ptujska Gora, Stoperce, Videm pri Ptuju, Zavrč, Žetale (sedež: Ptuj)
1. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAAndrej Napast
3. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSSuzana Lep Šimenko
4. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLMojca Makuc
5. SOCIALNI DEMOKRATI - SDNuška Gajšek
6. SMC - STRANKA MIRA CERARJATatjana Majcen Ljubič
7. POZITIVNA SLOVENIJA - PSZvonko Milošič
8. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEVenčeslav Trafela
9. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSILidija Cafuta
10. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Boštjan Koražija
11. STRANKA VERJAMEMAnita Žolger
12. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABRobert Križanič
13. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAAnica Šuper
14. LIBERALNO GOSPODARSKA STRANKA - LGSBorut Perko
15. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSRomana Seretinek
16. STRANKA HUMANA SLOVENIJA - HSMiran Šic
17. ZELENI SLOVENIJEMaja Krajnc

na vrh