PRVA STRAN
ENGLISH


Predčasne volitve poslancev v Državni zbor bodo potekale v nedeljo, 13. julija 2014.

Liste kandidatov po posameznih volilnih enotah in volilnih okrajih

Seznam list kandidatov

VOLILNA ENOTA 3 - Ljubljana Center
obsega območja občin (po stanju na dan sprejema zakona 23.9.1992): Cerknica, Ljubljana Center, Ljubljana Vič-Rudnik, Ljubljana Šiška, Logatec, Vrhnika (sedež: Ljubljana Center)
3. volilna enota, 1. volilni okraj: občina Cerknica, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Begunje pri Cerknici, Cajnarje-Žilce, Grahovo pri Cerknici, Nova vas, Rakek, J. Petrovčič Cerknica, Loška dolina in občina Logatec, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Naklo-Logatec, Hotedršica, Laze, Rovte, Trate, Vrh nad Rovtami, Tabor-Logatec (sedež: Logatec)
1. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABMAKSIMILJAN TURŠIČ
2. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIIVA DIMIC
3. STRANKA VERJAMEMIGOR ŠOLTES
4. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)ROK STEPIŠNIK
5. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLRIHARD BRANISELJ
6. POZITIVNA SLOVENIJA - PSSREČKO TEKAVEC
7. SMC - STRANKA MIRA CERARJAEVA ČERNIGOJ
9. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEMARIJA BEZOVŠEK
10. SOCIALNI DEMOKRATI - SDMARJAN GREGORIČ
11. ZELENI SLOVENIJETEREZIJA NIKOLČIČ
12. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAVESNA KEKIĆ
13. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAJOŽE DOLES
14. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSMAJA KOVAČ
15. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSMag. ANDREJ ŠIRCELJ
3. volilna enota, 2. volilni okraj: občina Vrhnika, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Bevke, Blatna Brezovica, Dragomer - Lukovica, Drenov Grič, Log pri Brezovici, Podlipa, Sinja Gorica, Stara Vrhnika, Velika Ligojna, Zaplana, Breg, Center, Borovnica, Verd, Vas (sedež: Vrhnika)
1. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABPETER PETROVČIČ
2. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIPOLONA KOVAČIČ
3. STRANKA VERJAMEMPETRA DURJAVA LAJEVEC
4. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)LARA VALIČ
5. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLFRANC KEBE
6. POZITIVNA SLOVENIJA - PSALENKA BIKAR
7. SMC - STRANKA MIRA CERARJAMag. JORG JURIJ HODALIČ
8. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEROK ANDRÉE
9. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEPRIMOŽ HAINZ
10. SOCIALNI DEMOKRATI - SDJANEZ KIKELJ
11. ZELENI SLOVENIJETEREZIJA NIKOLČIČ
12. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAUROŠ SKOPEC
13. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAVERONIKA ŠVIGELJ
14. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSFRANC MIŠIČ
15. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSNATAŠA FRANK
3. volilna enota, 3. volilni okraj: del občine Ljubljana Vič - Rudnik, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Velike Lašče, Rob, Turjak, Želimlje, Golo, Iška vas, Pijava Gorica, Rakitna, Škofljica, Ig, Tomišelj, Preserje, Vnanje Gorice, Barje, Notranje Gorice (sedež: Ljubljana Vič -Rudnik)
1. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABROK ZULIĆ
2. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIUROŠ KOROŠEC
3. STRANKA VERJAMEMMARINA DAGARIN
4. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)ANDREJ KRAŠEVEC
5. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLETA MIRNIK HITI
6. POZITIVNA SLOVENIJA - PSMILAN RAJF
7. SMC - STRANKA MIRA CERARJAREBEKA LESJAK
8. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJETOMAŽ GOLOB
9. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEOLGA MARGUČ
10. SOCIALNI DEMOKRATI - SDPOLONA CVELBAR
11. ZELENI SLOVENIJEKATJA POLH
12. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJARADMILA MIHELIČ
13. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKADr. TATJANA DEVJAK
14. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSJOŽE MAVEC
15. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSALENKA JERAJ
3. volilna enota, 4. volilni okraj: del občine Ljubljana Vič - Rudnik, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Peruzzi, Rudnik, Zeleni log, Galjevica, Krim, Trnovo, Rakova jelša, Lavrica (sedež: Ljubljana Vič - Rudnik)
1. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABSANDRA OBERLAJT ŠPERNJAK
2. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIUROŠ KOROŠEC
3. STRANKA VERJAMEMMARINA DAGARIN
4. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Dr. LUKA OMLADIČ
5. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLMIHA ISTENIČ
6. POZITIVNA SLOVENIJA - PSNADA VERBIČ
7. SMC - STRANKA MIRA CERARJADr. MITJA HORVAT
8. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJETOMAŽ GOLOB
9. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJENEDELJKO TEGELTIJA
10. SOCIALNI DEMOKRATI - SDDAMJAN JANEZ PANGERC
11. ZELENI SLOVENIJEMARJAN BER
12. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJARADMILA MIHELIČ
13. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAMIROSLAV GERM
14. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSJOŽE MAVEC
15. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSDRAGUTIN MATE
3. volilna enota, 5. volilni okraj: del občine Ljubljana Vič - Rudnik, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Kolezija, Murgle, Stane Sever, Malči Belič, Vrhovci, Vič (sedež: Ljubljana Vič - Rudnik)
1. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABDAŠA GOLOBIČ
2. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIMOJCA SOJAR
3. STRANKA VERJAMEMSAŠA KULAŠIĆ
4. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)MARJANA VIDMAR
5. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLETA MIRNIK HITI
6. POZITIVNA SLOVENIJA - PSDUŠAN REBOLJ
7. SMC - STRANKA MIRA CERARJADr. (MIROSLAV) (MIRO) CERAR
8. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEJANA ZAKRAJŠEK
9. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEMARIJA HORVAT
10. SOCIALNI DEMOKRATI - SDUROŠ LUBEJ
11. ZELENI SLOVENIJEBORIS ANDREJ MLAKAR
12. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJABORUT VODOPIVEC
13. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAJANEZ TOMŠIČ
14. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSMARICA JURKOVŠEK
15. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSMAJA URBANC
3. volilna enota, 6. volilni okraj: del občine Ljubljana Vič - Rudnik, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Brezovica, Kozarje, Brdo, Črni Vrh, Dobrova, Horjul, Polhov Gradec, Rožna dolina, Milan Česnik (sedež: Ljubljana Vič - Rudnik)
1. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABJERNEJ PAVLIČ
2. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIMOJCA KUCLER DOLINAR
3. STRANKA VERJAMEMIGOR ŠOLTES
4. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Doc. dr. MIROSLAV HUSKIĆ
5. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLMIHA ISTENIČ
6. POZITIVNA SLOVENIJA - PSTADEJA DRENOVEC
7. SMC - STRANKA MIRA CERARJADEJAN BALAŽIČ
8. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEJANA ZAKRAJŠEK
9. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEANTON SLAK
10. SOCIALNI DEMOKRATI - SDMIRKO PEČARIČ
11. ZELENI SLOVENIJEBORIS ANDREJ MLAKAR
12. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJABORUT VODOPIVEC
13. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAANDREJA GRABNER
14. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSMARICA JURKOVŠEK
15. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSMag. ANŽE LOGAR
3. volilna enota, 7. volilni okraj: občina Ljubljana Center, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Gradišče, Trg osvoboditve, Ajdovščina, Kolodvor, Poljane, Prule, Stara Ljubljana, Stari Vodmat, Tabor, Nove Poljane, Ledina, Josip Prašnikar (sedež: Ljubljana Center)
1. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABJOŽEF KUNIČ
2. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIANTON KRANJC
3. STRANKA VERJAMEMJURIJ KOS
4. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)VIOLETA TOMIĆ
5. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLJAKA SOKLER
6. POZITIVNA SLOVENIJA - PSMATJAŽ SLAVKO ILNIKAR
7. SMC - STRANKA MIRA CERARJADr. (MIROSLAV) (MIRO) CERAR
8. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEBOŠTJAN TAVČAR
9. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEALEŠ KARDELJ
10. SOCIALNI DEMOKRATI - SDANTON COLARIČ
11. ZELENI SLOVENIJEKATJA POLH
12. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAUROŠ SKOPEC
13. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAMag. PETER VOLASKO
14. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSČEDOMIR TOPLIČANEC
15. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSMIRKO BRNIČ JAGER
3. volilna enota, 8. volilni okraj: del občine Ljubljana Šiška, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Milan Majcen, Hinko Smrekar, Na jami, Zgornja Šiška, Dr. Petra Držaja, Ljubo Šercer, Komandanta Staneta I (sedež: Ljubljana Šiška)
1. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABBRANE GOLUBOVIĆ
2. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIMARJETA BEC
3. STRANKA VERJAMEMNATAŠA KUŠAR
4. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)EMILIJA MITROVIĆ
5. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLMONIKA GREGORČIČ
6. POZITIVNA SLOVENIJA - PSJANJA KLASINC
7. SMC - STRANKA MIRA CERARJADr. SIMONA KUSTEC LIPICER
8. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEMAJA GOLOB
9. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJESAŠA IVAN GERŽINA
10. SOCIALNI DEMOKRATI - SDSILVA ČRNUGELJ
11. ZELENI SLOVENIJEMARJAN BER
12. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAMOJCA PEPELNJAK
13. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAMag. ROBERT TOMAZIN
14. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSČEDOMIR TOPLIČANEC
15. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSMARUŠA GORIŠEK
3. volilna enota, 9. volilni okraj: del občine Ljubljana Šiška, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Komandanta Staneta II., Koseze, Litostroj, Komandanta Staneta III., Dravlje, Podutik (sedež: Ljubljana Šiška)
1. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABPETER VILFAN
2. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIKLEMEN JERINC
3. STRANKA VERJAMEMALADAR BELEC
4. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Dr. LEV CENTRIH
5. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLDEJAN STARMAN
6. POZITIVNA SLOVENIJA - PSMARJAN SEDMAK
7. SMC - STRANKA MIRA CERARJAMag. TANJA CINK
8. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEROK ANDRÉE
9. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEZLATKO BOŽIČ
10. SOCIALNI DEMOKRATI - SDANDREJA ČRNAK MEGLIČ
11. ZELENI SLOVENIJEANA MARIJA GARAFOL
12. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAMOJCA PEPELNJAK
13. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAPAVLE ŠTRUBELJ
14. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSMAJA KODRE
15. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSMag. GORDANA MOŽINA
3. volilna enota, 10. volilni okraj: del občine Ljubljana Šiška, ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Dolomitskega odreda, Bratov Babnik, Šentvid, Vižmarje - Brod, Gunclje - Male Vižmarje (sedež: Ljubljana Šiška)
1. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABDRAGANA MARJANOVIĆ
2. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIALEN ŠTOJS GOLJAR
3. STRANKA VERJAMEMNATAŠA KUŠAR
4. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)Mag. ALENKA PIRJEVEC
5. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLKATARINA HOČEVAR
6. POZITIVNA SLOVENIJA - PSDr. GORAZD PRETNAR
7. SMC - STRANKA MIRA CERARJASIMON ZAJC
8. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEMAJA GOLOB
9. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJELUČKA AŽMAN
10. SOCIALNI DEMOKRATI - SDNATAŠA SAX
11. ZELENI SLOVENIJETADEJ PONGRAČIČ
12. ENAKOPRAVNI DEŽELANI - NAPREJ SLOVENIJAVESNA KEKIĆ
13. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAMag. EMIL KANDRIČ
14. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSMAJA KODRE
15. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSTINKARA OBLAK
3. volilna enota, 11. volilni okraj: del občine Ljubljana Šiška , ki obsega območje krajevnih skupnosti (na dan sprejema zakona 24.09.1992): Bukovica - Šinkov Turn, Gameljne, Medvode, Pirniče, Smlednik, Stanežiče - Medno, Šmartno Tacen, Trnovec - Topol, Vodice, Preska, Senica, Sora, Vaše - Goričane, Zbilje (sedež: Ljubljana - Šiška)
1. ZAVEZNIŠTVO ALENKE BRATUŠEK - ZAABMIRJANA KAVČIČ
2. NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI - NSIALEŠ HOJS
3. STRANKA VERJAMEMPETRA DURJAVA LAJEVEC
4. KOALICIJA ZDRUŽENA LEVICA (DEMOKRATIČNA STRANKA DELA – DSD, INICIATIVA ZA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM – IDS IN STRANKA ZA EKOSOCIALIZEM IN TRAJNOSTNI RAZVOJ SLOVENIJE – TRS)ROBERT IVANC
5. DRŽAVLJANSKA LISTA - DLKATARINA HOČEVAR
6. POZITIVNA SLOVENIJA - PSERDIS ŠKRGIĆ
7. SMC - STRANKA MIRA CERARJAMag. DUŠAN VERBIČ
8. PIRATSKA STRANKA SLOVENIJEBOŠTJAN TAVČAR
9. DeSUS – DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJEMARIJA ANA RADIKOVIĆ
10. SOCIALNI DEMOKRATI - SDIRENA KUNTARIČ HRIBAR
11. ZELENI SLOVENIJEANA MARIJA GARAFOL
13. SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKAMag. ALENKA LOVIŠČEK STOJANOVIČ
14. SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNSANDREJ MESOJEDEC
15. SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDSJERNEJ PAVLIN

na vrh