PRVA STRAN
ENGLISH


Predčasne volitve poslancev v Državni zbor bodo potekale v nedeljo, 13. julija 2014.

ZELENI SLOVENIJE

Seznam list kandidatov
VOLILNA ENOTA 01 - Kranj
obsega območja občin (na dan sprejema zakona 23.09.1992): Idrija, Jesenice, Kamnik, Kranj, Radovljica, Škofja Loka, Tržič (sedež: Kranj)
VOLILNI OKRAJ
Irena Kolbl, roj. 17.06.1964, Jesenice, Blejska Dobrava 84, Blejska Dobrava,
Diplomirana medicinska sestra, Dipl. med. sestra v ambulanti
1. in 2. volilni okraj
Peter Bizjak, roj. 13.02.1994, Dol pri Ljubljani, Kamnica 7, Kamnica,
Gimnazijski maturant, Študent
3. volilni okraj
Gašper Francelj, roj. 20.11.1994, Kranj, Britof 383, Britof,
Gimnazijski maturant, Študent
4. volilni okraj
Pia Polovšek, roj. 16.07.1994, Medvode, Studenčice 53 a, Studenčice,
Gimnazijski maturant, Študent
5. volilni okraj
Gašper Francelj, roj. 20.11.1994, Kranj, Britof 383, Britof,
Gimnazijski maturant, Študent
6. volilni okraj
Peter Bizjak, roj. 13.02.1994, Dol pri Ljubljani, Kamnica 7, Kamnica,
Gimnazijski maturant, Študent
7. volilni okraj
Božidar Belšak, roj. 03.10.1954, Ptuj, Podvinci 37, Podvinci,
Delavec, Upokojenec
8. volilni okraj
Darja Drmanović, roj. 31.05.1957, Žiri, Račeva 28 a, Račeva,
Uslužbenka, Uradnica
9. in 10. volilni okraj
Jure Furek, roj. 06.12.1995, Ptuj, Vinarski trg 9, Ptuj,
Dijak, Dijak
11. volilni okraj
VOLILNA ENOTA 02 - Postojna
obsega območja občin (na dan sprejema zakona 23.09.1992): Ajdovščina, Ilirska Bistrica, Izola, Koper, Nova Gorica, Piran, Postojna, Sežana, Tolmin (sedež: Postojna)
VOLILNI OKRAJ
Viktor Višić, roj. 11.06.1963, Koper, Dekani 234/a, Dekani,
Slikopleskar, Slikopleskar
1. volilni okraj
Iztok Babič, roj. 29.12.1957, Koper, Marezige 23c, Marezige,
Profesor športne vzgoje, Profesor športne vzgoje
2. volilni okraj
Danijela Bizjak, roj. 19.04.1965, Izola, Osojna pot 1, Jagodje,
Ekonomsko finančni tehnik, Podjetnica
3. volilni okraj
Vera Zalokar, roj. 17.07.1975, Koper, Ul. Istrskega odreda 8, Koper,
Dipl. inž. lab. biomedicine, Dipl. inž. lab. biomedicine
4. volilni okraj
Viktor Višić, roj. 11.06.1963, Koper, Dekani 234/a, Dekani,
Slikopleskar, Slikopleskar
5. volilni okraj
Vera Zalokar, roj. 17.07.1975, Koper, Ul. Istrskega odreda 8, Koper,
Dipl. inž. lab. biomedicine, Dipl. inž. lab. biomedicine
6. volilni okraj
Nives Grlj, roj. 11.12.1984, Maribor, Partizanska ulica 77, Maribor,
Frizerka, Podjetnica
7. in 8. volilni okraj
Marko Kovač, roj. 12.04.1953, Nova Gorica, Trubarjeva ulica 2, Nova Gorica,
Dipl. pravnik, Odvetnik
9. in 10. volilni okraj
Drago Zalokar, roj. 25.09.1977, Koper, Ul. Istrskega odreda 8, Koper,
Prometni tehnik, CNC - operater
11. volilni okraj
VOLILNA ENOTA 03 - Ljubljana Center
obsega območja občin (po stanju na dan sprejema zakona 23.9.1992): Cerknica, Ljubljana Center, Ljubljana Vič-Rudnik, Ljubljana Šiška, Logatec, Vrhnika (sedež: Ljubljana Center)
VOLILNI OKRAJ
TEREZIJA NIKOLČIČ, roj. 20.10.1935, Vrhnika, Cesta 6. maja 10, VRHNIKA,
Zeliščarica, Zeliščarka
1. in 2. volilni okraj
KATJA POLH, roj. 15.06.1990, Ljubljana, Ziherlova ulica 40E, LJUBLJANA,
Dipl. inž. elektrotehnike, Študentka
3. volilni okraj
MARJAN BER, roj. 22.11.1948, Ptuj, Ulica Stanka Brenčiča 2, PTUJ,
Trgovski poslovodja, Trgovski poslovodja
4. volilni okraj
BORIS ANDREJ MLAKAR, roj. 16.08.1952, Ljubljana, Cesta v Mestni log 40, LJUBLJANA,
Ftv - režiser, Snemanje in produkcija filmov
5. in 6. volilni okraj
KATJA POLH, roj. 15.06.1990, Ljubljana, Ziherlova ulica 40E, LJUBLJANA,
Dipl. inž. elektrotehnike, Študentka
7. volilni okraj
MARJAN BER, roj. 22.11.1948, Ptuj, Ulica Stanka Brenčiča 2, PTUJ,
Trgovski poslovodja, Trgovski poslovodja
8. volilni okraj
ANA MARIJA GARAFOL, roj. 06.06.1991, Ivančna Gorica, Stična 89A, STIČNA,
Gimnazijski maturant, Študentka
9. volilni okraj
TADEJ PONGRAČIČ, roj. 27.08.1989, Ptuj, Hercegova ulica 7, PTUJ,
Strojni tehnik, Študent
10. volilni okraj
ANA MARIJA GARAFOL, roj. 06.06.1991, Ivančna Gorica, Stična 89A, STIČNA,
Gimnazijski maturant, Študentka
11. volilni okraj
VOLILNA ENOTA 04 - Ljubljana Bežigrad
obsega območja občin (po stanju na dan sprejema zakona 23.9.1992): Domžale, Grosuplje, Kočevje, Litija, Ljubljana Bežigrad, Ljubljana Moste-Polje, Ribnica (sedež: Ljubljana Bežigrad)
VOLILNI OKRAJ
Majda Volgemut, roj. 25.04.1954, Ptuj, Volkmerjeva cesta 9, Ptuj,
Administratorka, Upokojenka
1. volilni okraj
Lea Udovč, roj. 29.11.1993, Domžale, Mačkovci 39, Domžale,
Gimnazijski maturant, Študentka
2. volilni okraj
Katja Zupančič, roj. 06.02.1975, Ljubljana, Janežičeva cesta 15, Ljubljana,
Geograf, Geograf
3. in 4. volilni okraj
Marko Mitja Feguš, roj. 06.04.1947, Ljubljana, Pot na Fužine 45, Ljubljana,
Arhitekt in publicist, Publicist
5. in 6. volilni okraj
Igor Beguš, roj. 21.12.1953, Ljubljana, Rojčeva ulica 26, Ljubljana,
Univ. dipl. inž. strojništva, Vodja projektov
7. volilni okraj
Boštjan Fink, roj. 27.09.1958, Ljubljana, Polanškova ulica 7, Ljubljana,
Gimnazijski maturant, Tehnični sodelavec
8. volilni okraj
Igor Beguš, roj. 21.12.1953, Ljubljana, Rojčeva ulica 26, Ljubljana,
Univ. dipl. inž. strojništva, Vodja projektov
9. volilni okraj
Boštjan Fink, roj. 27.09.1958, Ljubljana, Polanškova ulica 7, Ljubljana,
Gimnazijski maturant, Tehnični sodelavec
10. volilni okraj
Lea Udovč, roj. 29.11.1993, Domžale, Mačkovci 39, Domžale,
Gimnazijski maturant, Študentka
11. volilni okraj
VOLILNA ENOTA 05 - Celje
obsega območja občin (na dan sprejema zakona 23.9.1992): Celje, Dravograd, Mozirje, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Slovenj Gradec, Velenje, Žalec, Šentjur pri Celju (sedež: Celje)
VOLILNI OKRAJ
Roman Zalokar, roj. 18.06.1967, Šentjur, Podpeč nad Marofom 11, Planina pri Sevnici,
Strojni tehnik, Priprava dela
1. volilni okraj
Franc Branko Vivod, roj. 15.05.1944, Celje, Miklošičeva 5, Celje,
Zlatarski mojster, Športnik - atlet
2. volilni okraj
Mojca Sehur, roj. 27.01.1988, Šentjur, Prapretno 3, Planina pri Sevnici,
Dipl. inž. logistike, Študentka
3. volilni okraj
Brigita Salobir, roj. 18.07.1966, Celje, Na otoku 6, Celje,
Upravno - administrativni tehnik, Trženje na terenu
4. volilni okraj
Roman Zalokar, roj. 18.06.1967, Šentjur, Podpeč nad Marofom 11, Planina pri Sevnici,
Strojni tehnik, Priprava dela
5. volilni okraj
Anja Duh, roj. 04.08.1992, Šentjur, Straža na gori 24a, Dramlje,
Gimnazijski maturant, Študentka
6. volilni okraj
Mojca Sehur, roj. 27.01.1988, Šentjur, Prapretno 3, Planina pri Sevnici,
Dipl. inž. logistike, Študentka
7. volilni okraj
Polonca Fink Vukovac, roj. 04.02.1955, Ljubljana, Polanškova 7, Ljubljana,
Vzgojiteljica predšolskih otrok, Upokojenka
8. volilni okraj
Franc Branko Vivod, roj. 15.05.1944, Celje, Miklošičeva 5, Celje,
Zlatarski mojster, Športnik - atlet
9. volilni okraj
Zoran Rožič, roj. 27.12.1964, Ravne na Koroškem, Dobja vas 178a, Dobja vas,
Tehnolog, Teh. upravljanje proizvodov
10. in 11. volilni okraj
VOLILNA ENOTA 06 - Novo mesto
obsega območja občin (na dan sprejema zakona 23.9.1992): Brežice, Hrastnik, Krško, Laško, Metlika, Novo mesto, Sevnica, Trbovlje, Trebnje, Zagorje ob Savi, Črnomelj (sedež: Novo mesto)
VOLILNI OKRAJ
JOŽICA BRATEC, roj. 23.03.1990, Laško, Polana 50, POLANA,
GIMNAZIJSKI MATURANT, ŠTUDENTKA
1. volilni okraj
MILAN SAMIDE, roj. 14.09.1963, NOVO MESTO, SMOLENJA VAS 100, SMOLENJA VAS,
KOM.ING., VODJA PROJEKTOV
2. in 3. volilni okraj
TINA FINK, roj. 06.07.1989, LJUBLJANA, POLANŠKOVA ULICA 7, LJUBLJANA,
EKONOMSKI TEHNIK, ŠTUDENTKA
4. volilni okraj
DRAGO RUS, roj. 25.10.1949, PTUJ, PREŠERNOVA ULICA 7, PTUJ,
MIZAR, UPOKOJENEC
5. volilni okraj
TINA FINK, roj. 06.07.1989, LJUBLJANA, POLANŠKOVA ULICA 7, LJUBLJANA,
EKONOMSKI TEHNIK, ŠTUDENTKA
6. volilni okraj
JOŽICA BRATEC, roj. 23.03.1990, Laško, Polana 50, POLANA,
GIMNAZIJSKI MATURANT, ŠTUDENTKA
7. volilni okraj
JOŽE GRAČNAR, roj. 16.05.1972, LAŠKO, VRH NAD LAŠKIM 41, VRH NAD LAŠKIM,
DELAVEC, DELAVEC
8. volilni okraj
DRAGO RUS, roj. 25.10.1949, PTUJ, PREŠERNOVA ULICA 7, PTUJ,
MIZAR, UPOKOJENEC
9. volilni okraj
IVANA GRIČAR, roj. 24.06.1947, LAŠKO, TABORJE 9, LAŠKO,
EKONOMIST, UPOKOJENKA
10. volilni okraj
DANIEL HENGELMAN, roj. 28.12.1967, PTUJ, OB STUDENČICI 13, PTUJ,
STROJNI TEHNIK, KOMERCIALIST
11. volilni okraj
VOLILNA ENOTA 07 - Maribor
obsega območja občin (na dan sprejema zakona 23.9.1992): Maribor, Ruše, Slovenska Bistrica, Slovenske Konjice, Šmarje pri Jelšah (sedež: Maribor)
VOLILNI OKRAJ
Tamara GALUN, roj. 03.10.1987, Hajdina, Skorba 9/a, Skorba,
Kozmetični tehnik, Kozmetičarka
1. volilni okraj
James Marijan TOMAZIN, roj. 22.06.1961, Slovenska Bistrica, Tomšičeva 25, Slovenska Bistrica,
Inž. metalurgije, Podjetnik
2. volilni okraj
Tamara GALUN, roj. 03.10.1987, Hajdina, Skorba 9/a, Skorba,
Kozmetični tehnik, Kozmetičarka
3. volilni okraj
Miha ŽURAN, roj. 03.05.1994, Ptuj, Gregorčičev drevored 6, Ptuj,
Gimnazijski maturant, Študent
4. volilni okraj
Jože LUBEJ, roj. 18.03.1938, Hoče - Slivnica, Kratka ulica 4, Radizel,
Dipl. inž. strojništva, Projektant energetskih projektov
5. volilni okraj
Blaž POSTRAK, roj. 20.04.1973, Hoče - Slivnica, Poljska cesta 16, Spodnje Hoče,
Nepremičninski posrednik, Nepremičninski posrednik
6. volilni okraj
Barbara CENČIČ KRAJNC, roj. 13.11.1977, Maribor, Betettova 3, Maribor,
Dipl. ekonomistka, Vodja marketinga
7. volilni okraj
Jože LUBEJ, roj. 18.03.1938, Hoče - Slivnica, Kratka ulica 4, Radizel,
Dipl. inž. strojništva, Projektant energetskih projektov
8. volilni okraj
Štefica SRŠEN, roj. 11.07.1956, Maribor, Žolgarjeva 19, Maribor,
Dipl. med. sestra, Strokovna vodja ZN
9. volilni okraj
Blaž POSTRAK, roj. 20.04.1973, Hoče - Slivnica, Poljska cesta 16, Spodnje Hoče,
Nepremičninski posrednik, Nepremičninski posrednik
10. volilni okraj
Barbara CENČIČ KRAJNC, roj. 13.11.1977, Maribor, Betettova 3, Maribor,
Dipl. ekonomistka, Vodja marketinga
11. volilni okraj
VOLILNA ENOTA 08 - Ptuj
obsega območje občin: Gornja Radgona, Lenart, Lendava, Ljutomer, Murska Sobota, Ormož, Pesnica, Ptuj (sedež: Ptuj)
VOLILNI OKRAJ
Ivan Breznik, roj. 25.09.1972, Lendava, Ulica Vladimira Nazorja 18, Lendava,
Diplomirani ekonomist, Vodja kopališča
1. volilni okraj
Jože Kovač, roj. 10.01.1960, Lendava, Tomšičeva ulica 8, Lendava,
Maser, Maser
2. volilni okraj
Irena Mihalinec, roj. 23.01.1951, Ptuj, Rimska ploščad 20, Ptuj,
Komercialni tehnik, Upokojenka
3. volilni okraj
Dejan Rengeo, roj. 28.07.1970, Murska Sobota, Kroška ulica 83, Murska Sobota,
Univ.dipl.ing. agronomije, Kmetovalec
4. volilni okraj
Stanislava Rengeo Cör, roj. 04.03.1969, Murska Sobota, Kroška ulica 83, Murska Sobota,
Univ.dipl.ing.živ.tehn., Gospodinja
5. volilni okraj
Dejan Rengeo, roj. 28.07.1970, Murska Sobota, Kroška ulica 83, Murska Sobota,
Univ.dipl.ing. agronomije, Kmetovalec
6. volilni okraj
Aleš Mlač Černe, roj. 01.02.1959, Ptuj, Kajuhova ulica 5, Ptuj,
Dr.vet.med., Bioresonančni terapevt
7. volilni okraj
Albina Vršič, roj. 05.12.1966, Ptuj, Ribiška pot 9 a, Ptuj,
Org. dela, Knjigovodstvo
8. volilni okraj
Maja Krajnc, roj. 10.03.1988, Cirkulane, Veliki Vrh 14, Cirkulane,
Gostinsko-turistični tehnik, Gostinsko turistični-tehnik
9. volilni okraj
Vlado Čuš, roj. 11.02.1957, Ptuj, Ciril Metodov drevored 9, Ptuj,
Prof.šp.vzg., spec.klin.dietet., Predavatelj, trener
10. volilni okraj
Maja Krajnc, roj. 10.03.1988, Cirkulane, Veliki Vrh 14, Cirkulane,
Gostinsko-turistični tehnik, Gostinsko turistični-tehnik
11. volilni okraj
na vrh